Kleine momenten, grote impact: mijn ervaring als jongerencoach bij Mara

Werken met jongeren is meer dan begeleiden alleen. Het is luisteren, verbinden en samen groeien. Geffetty deelt zijn ervaring als jongerencoach bij het Mara project MDT Connect 010 en vertelt welke impact echte aandacht en verbinding kan hebben — op jongeren én op hemzelf.

Mijn motivatie om als jongerencoach aan de slag te gaan bij het project MDT Connect 010 kwam via mijn opleiding Sociaal Werk. Ik wilde de mens en de maatschappij beter leren kennen, niet alleen uit boeken maar vooral in de praktijk. Door met jongeren te werken leer je veel over anderen, maar ook over jezelf. Tijdens het project heb ik veel leuke en leerzame activiteiten gedaan met jonge nieuwkomers en Nederlandse jongeren. Denk aan museumbezoeken, speurtochten, workshops en sportieve activiteiten. Elke activiteit zorgde voor nieuwe ervaringen, gesprekken en verbinding met elkaar.

Wat mij het meest is bijgebleven, is de groei van de deelnemers. Aan het begin van het project waren veel jongeren verlegen of onzeker. Naarmate de tijd voorbijging, zag je hoe ze meer durfden, meer praatten en meer in zichzelf gingen geloven. Dat vond ik heel mooi om te zien. Dit project heeft veel impact gehad, zowel op de deelnemers als op mijzelf. De jongeren hebben gewerkt aan hun zelfvertrouwen en het contact met anderen. Ik heb geleerd hoe belangrijk het is om goed te begeleiden, te motiveren, te stimuleren, te observeren, te coachen en een fijne sfeer te creëren.

Verbinding betekent voor mij dan ook dat het niet uitmaakt waar je vandaan komt of wat je achtergrond is. Door samen dingen te doen en elkaar te leren kennen, ontstaat er begrip en respect. Zo kunnen we samen een leuke en leerzame tijd maken. Het goede samenleven is dat we, ondanks onze verschillen, lief en respectvol met elkaar omgaan. We zijn allemaal mensen en kunnen veel van elkaar leren als we openstaan voor elkaar.

Wat ik graag wil meegeven aan anderen is dat iedereen erbij hoort. Je hoeft niet perfect te zijn om mee te doen of om iets te betekenen voor een ander. Als je iemand blij kan maken, word je daar zelf ook blij van. Juist in die kleine momenten zit vaak de meeste waarde. Deze ervaring heeft mij laten zien hoe belangrijk verbinding is en hoeveel impact je kunt maken door er te zijn voor een ander.

MDT Connect 010 is ook altijd op zoek naar enthousiaste vrijwilligers of stagiairs om de deelnemers van het project te coachen en begeleiden.
Ben je geïnteresseerd? Stuur ons een mail: mdt@maraprojecten.nl.